Godātie skates Gada balva Rīgas arhitektūrā dalībnieki!

Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar Knauf akadēmiju aicina Jūs pieteikt dalību skates “2018. gada balva Rīgas arhitektūrā” papildus nominācijā “Būvakustika - par dzirdamu klusumu” piesakot savu ēku akustisko rādītāju mērījumiem.

Arhitektūras skate ik gadu vērtē nozarē paveikto atzīmējot labākos arhitektūras un būvniecības sasniegumus Rīgā. Jau trešo gadu īpašu uzmanību esam pievērsuši dzīvojamās un darba vides kvalitātei vērtējot jaunuzcelto ēku akustiskās un trokšņus slāpējošās īpašības un ieviešot īpašu nomināciju būvakustikā – par dzirdamu klusumu.

Nominācijas mērķis ir sniegt objektīvu novērtējumu ne vien ēkas akustiskajām īpašībām, bet arī būves kvalitātei kopumā. Pieredze apliecina likumsakarību – atbilstošas akustiskās īpašības ir kvalitatīvas būvniecības pazīme. Ikviens spēj novērtēt ēkas vizuālo tēlu, zinātāji prot pārliecināties par būves tehnisko kvalitāti, tomēr objektīvam dažādu trokšņu līmeņa novērtējumam ēkā nepieciešams atbilstošs un sertificēts aprīkojums un standartizēta mērījumu metodoloģija.

Dalība šajā nominācijā ir brīvprātīga un tā neietekmē ēkas vērtējumu citās gada balvas kategorijās.

Knauf akadēmija piedāvā pieteikt savu ēku akustisko rādītāju mērījumiem un dalībai šajā nominācijā saņemot objektīvu LLU Dr. Raitis Brencis ēkas akustisko īpašību novērtējumu veikt bez maksas.

Labas akustiskās īpašības ir kvalitatīvas un ilgtspējīgas būves pazīme, ko novērtē un aizvien biežāk pieprasa gan pasūtītājs, gan ēkas lietotājs.

Kā pieteikt dalību

Interesentus aicinām sazināties ar Knauf Akadēmijas vadītāju Andri Veinbergu elektroniski: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) vai zvanot uz tālruni 29225047, un vienoties par objekta apmeklējuma un akustisko mērījumu veikšanas laiku. Rezultātus novērtēs akustikas ekspertu žūrija, kuru vadīs RTU docents , akustikas eksperts Andris Zabrauskis.

Individuālu mērījumu rezultāti netiks izpausti publiski. Nominācijas uzvarētājs saņems SIA Knauf balvu 2 dienu Knauf Werktage apmeklējumu Vācijā 2019 gadā.

Gvido Princis
RPA „Rīgas pilsētas arhitekta birojs”
Direktors – Rīgas pilsētas arhitekts
Andris Veinbergs
Knauf Akadēmija
vadītājs

Vienlaikus Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina Rīgas pilsētas iedzīvotājus un visus, kam interesē kvalitatīvas pārmaiņas Rīgas pilsētvidē un arhitektūras attīstība, iesaistīties arhitektūras sasniegumu skates „2018. gada balva Rīgas arhitektūrā” balvu pretendentu vērtēšanā.