Laipni aicinām Jūs ar savu klātbūtni pagodināt izstādes “Mikrorajona nākotnes - Microrayon futures” atklāšanas pasākumu

Mikrorajoni ir masīvi tipveida mājokļu projekti, kurus apdzīvo 80 miljoni cilvēku visā pasaulē. Rīgas mikrorajonos vairāk nekā 6000 namos patlaban dzīvo vismaz 65% no kopējā pilsētas iedzīvotāju skaita. Vairums mikrorajonu un to ēku jau ir sasnieguši vai drīzumā sasniegs būvniecības sākumā paredzēto 50 gadu “kalpošanas” termiņu, kas raisa nopietnus jautājumus par šo namu un mikrorajonu kopumā tālāko nākotni.

Rīgas pilsētas arhitekta birojs kā vienu no saviem darbības virzieniem ir noteicis diskusijas aktualizēšanu un labāko risinājumu meklēšanu Rīgas mikrorajonu revitalizācijai un dzīves kvalitātes uzlabošanai tajos.

Izstādē “Mikrorajona nākotnes - Microrayon futures” tiks eksponēti Dānijas Karaliskās mākslas akadēmijas Arhitektūras skolas maģistrantūras programmas “Urbānisms un sociālās pārmaiņas” studentu pētījumi par Rīgas mikrorajoniem un to atjaunošanas iespējām. Pētījumi tapuši studentu mācību vizītes laikā Rīgas mikrorajonos 2016. gada martā, veicot intervijas, apsekojumos un tiekoties ar vietējiem iedzīvotājiem un ekspertiem. Tiks izstādīti kopumā deviņi darbi - grafiskās planšetes, vairāki maketi, video prezentācijas. Darbi ir veltīti gan tipiskajiem pēckara mikrorajoniem – Purvciemam, Imantai, Ķengaragam, gan rūpnieciskām teritorijām, gan neapdzīvotajiem namiem Rīgas centrā.

Pasākuma norises laiks:      2016. gada 26. oktobris

Programmā:                          

15:00-15:15 Svinīga uzruna

15:15-15:30 Projektu prezentācija, projektu autoriem klātesot

15:30-17:00 Neformālas sarunas

Pasākuma norises vieta:      Rīgas domes (Rātsnama) otrā stāva balkons, Rātslaukums 1, Rīga.

Izstādi atbalsta Dānijas Karaliskās mākslas akadēmijas Arhitektūras, Urbānisma un Ainavas institūts, Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas pilsētas arhitekta birojs” un Dānijas Kultūras institūts Latvijā.