Rīgas pilsētas arhitekta birojs līdz šā gada 10. jūnijam aicina pieteikt būves arhitektūras sasniegumu skatei „2016. gada balva Rīgas arhitektūrā”. Skates dalībniekus – būves un to autorus – var izvirzīt Rīgas pilsētas arhitekta birojs, pašvaldības un valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas, kā arī jebkura juridiska un fiziska persona – objekta autors, īpašnieks, attīstītājs, pārvaldītājs un lietotājs. Kritēriji būvju iekļaušanai skates dalībnieku sarakstā ir: fakts, ka tās nodotas ekspluatācijā 2015. gadā un ir nozīmīgas pilsētas arhitektūras un pilsētvides kvalitātes veidošanā. Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta koka arhitektūrai Rīgā.

 

„Šī gada būvju skatē kopā ar nozares ekspertiem īpašu uzmanību pievērsīsim koka arhitektūrai – meklēsim labākos piemērus gan arhitektūras mantojuma saglabāšanā, rekonstruējot koka ēkas, gan koka kā būvelementa izmantošanā jaunajos projektos. Tāpat kā pērn meklēsim un atzīmēsim labākos piemērus pilsētas dzīvojamās vides ilgtspējas nodrošināšanā, pievēršot uzmanību būvju energoefektivitātei, vides pieejamībai un universālā dizaina principu ievērošanai, vērtējot paveikto gan Rīgas vēsturiskajā centrā, gan apkaimēs un mikrorajonos. Raudzīsimies, lai objektu kvalitāte atbilstu skates mērķim – veidot kvalitatīvu pilsētvidi un arhitektūru Rīgā,” uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Lai noslēgtu šī gada skates dalībnieku reģistru, kas pamatā tiek veidots, analizējot visus iepriekšējā gadā Rīgā ekspluatācijā nodotos būvobjektus, Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina līdz šī gada 10. jūnijam iesniegt pieteicēja rīcībā esošo informāciju par būvobjektu (nosaukums, adrese, foto, pasūtītājs, projektētāji – autori, uzņēmumi, projektēšanas laiks, būvniecības laiks, tehniski ekonomiskie rādītāji, norādes uz publikācijām plašsaziņas līdzekļos u.c.), norādot argumentus, kāpēc tas būtu iekļaujams skates darbu sarakstā. Pieteikumi objektu iekļaušanai skatē nosūtāmi Rīgas pilsētas arhitekta birojam pa pastu uz adresi: Dzirnavu iela 60 A-21, Rīga, LV-1050, Latvija, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Skati „Gada balva Rīgas arhitektūrā” organizē pašvaldības aģentūra „Rīgas pilsētas arhitekta birojs” sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem – biedrībām – Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi un Latvijas Ainavu arhitektu biedrību. Tā notiek vairākos posmos:

  • būvju izvirzīšana skatei un skates dalībnieku reģistra veidošana;
  • skates dalībnieku vērtēšana un balvas pretendentu atlase;
  • balvas pretendentu vērtēšana un lēmuma pieņemšana par galvenās balvas un atzinību ieguvējiem;
  • arhitektūras sasniegumu prezentācija un 2016. Gada balvas Rīgas arhitektūrā pasniegšana.

Atbilstoši tradīcijai Gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta oktobra pirmajā pirmdienā – Pasaules Arhitektūras dienā, kas šogad tiks atzīmēta 3. oktobrī. Plānots, ka tradicionāli balva tiks pasniegta iepriekšējā gadā par labāko atzītajā būvē – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Aizvadītajā gadā balva „Par vīziju un ambīcijām izaicināt priekšstatus un tradīcijas Rīgas arhitektūrā, īstenojot nacionālas nozīmes objektu” tika piešķirta arhitektam Gunāram Birkertam, sadarbojoties ar arhitektiem Modri Ģelzi, Mārci Mežuli, Sandru Laganovsku, Daini Šmitu.

Lai izceltu un popularizētu sasniegumus Rīgas arhitektūrā, sekmējot kvalitatīvas pilsētvides attīstību, un apzinātu arhitektu veikumu, jaunāko objektu skate tiek organizēta kopš 2006. gada. Tās mērķis – rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā un kritērijiem kvalitatīvas pilsētvides novērtēšanā un veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc kvalitatīvas dzīves telpas, ar to vairojot sabiedrības izpratni un līdzdalību un veidojot pieprasījumu pēc kvalitatīviem pakalpojumiem arhitektūrā.

Papildu informācija:

Gvido Princis,

Rīgas pilsētas arhitekts

Tālr.: 67105937, 67105941;

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.arhitekts.riga.lv

 

www.draugiem.lv/rigaspilsetasarhitekts/

www.facebook.com/RigasPilsetasArhitekts