Mūsdienās ikvienam nozares profesionālim ir skaidra sabiedrības iesaistes nozīme projekta veiksmīgai īstenošanai, tomēr ne vienmēr ir skaidras atbildes uz jautājumiem: Kurš, kādos gadījumos un cik lielā mērā ir jāiesaista, lai nodrošinātu projekta izdošanos. Šajā sadaļā dzirdēsim teorētisku modeļu un referentu profesionālās pieredzes apkopojumu pilnvērtīgai un konstruktīvai sabiedrības iesaistei.
Sadaļa veltīta aizvadītajā gadā redzamākajiem sabiedriskā aktīvisma labās prakses piemēriem tepat Rīgā – apskatīsim festivāla “Komēta” ideju un tās īstenošanu Daugavgrīvas cietoksnī un analizēsim Sarkandaugavas apkaimes gūto pieredzi veidojot jauniešu iesaistes rokasgrāmatas. Vērtējot Rīgas veiksmīgākos sabiedrības iesaistes piemērus nedaudz atkāpsimies, lai kopskatā iepazītos ar dažādām sabiedrības iesaistes metodēm un to atbilstību katrai situācijai.
Dāņu Mākslas akadēmijas studenti prezentēs savu svešinieka skatu no malas, jeb studiju projektus par Rīgas dzīvojamo rajonu iespējamo attīstību sarūkošas populācijas, enerģētiskas izaicinājumu un tukšo Rīgas namu kontekstā. Iespējamās nākotnes atklāj gan Padomju rūpnieciskā mantojuma alternatīvu lietojumu sociālās funkcijas stiprināšanai mikrorajonos, gan tukšo Rīgas namu dažādās izmantošanas iespējas.
Stratēģiskas attīstības stūrakmens ir visu ieinteresēto pušu vienošanās par kopīgi izvēlētu nākotnes vīziju, tādēļ īpaši svarīga ir atvērta ideju komunikācija un spēja pārliecināt par izvēlēto risinājumu atbilstību mērķim. Šajā sadaļā runāsim par dažādiem veidiem kā pārliecināt – sākot ar māksliniecisku vizualizāciju nozīmi komunikācijā līdz pat veidiem, kā pašu pilsētvidi izmantot pozitīvu ieradumu veicināšanai.